Kevadine suplus linnas


Selle vaatemängulise etteaste kuldnokkade poolt sain jäädvustatud Tallinnas, linnaliikluse keskel. Mul on omalt poolt väga raske siia midagi lisada... see on lihtsalt väga paeluv vannimõnude võtt keset "linnakaost"
Pange tähele, et kuldnokad on kenasti kevadises pidurüüs, sulestik helgib violetselt kuldsete täppidega ja nokk on kutsuvalt kollane.
Lisan siia ka Eesti Ornitoloogiaühingu lingi, kus pildimaterjal eriti hea.
https://eoy.ee/kuldnokk/aasta-lind/

Loe lisaks

Metskurvitsa loendus ...1.....


29.märts toimus Matsalu rahvuspargi külastuskeskuses selle aasta linnu, metskurvitsa, looduspäev.
Ornitoloog Jaanus Elts oli kohal ja jagas asjahuvilistele teadmisi ning julgustas õhtuhämaruses ka lindusid loendama. Nepid armastavad väga vihmausse ja oma pehme, otsast painduva noka tipuga tajuvad maa sees nende liikumist. Kui juhtute jalutama rannaniidul kus karjatatakse veiseid  ja "lehmakoogid" on justkui sõelapõhjaks torgitud, siis see on kindlasti nepi töö.
Suures õhinas käisin ise ka mai alguses metskurvitsat loendamas ja sain kokku tervelt 1 linnu...Suti teel..Värati külas. Õnneks ei jäänud see viimaseks kohtumiseks, suve alguses oli mitu ülelendu kodu kohal ja mujal külaski...
Loe lisaks

..hakkame siis vaikselt minema...

..et olla järgmiseks aastaks ette valmistunud, siis koolitööna saime ülesande jälgida linde plaanitavates  vaatluspikades kuu aja vältel. Alustasime vaatlustega muidugi kohe ja märkmed hakkasid kogunema. 
Oleme ausad, raske on niimoodi olla mõistlik liikleja kui avastad uue linnu postide vahel traadil istumas....kena punakas ja pole nagu ei vares ega tuvi....pigem ..tuuletallaja. Selline elevus ja rõõm täidab südame, kas tõesti ongi, kas ma tõesti tundsin ta ära. Ossaa!!!! jah, ma tundsin ta ära:)
Jah, nii on, autoga sõitmine on läinud ohtlikumaks, väga palju linde on liikvel ja üks on põnevam kui teine. Kõik see tekitab lisaks teadmistele ka hasardi. Kui enda silm ei seleta tuleb tehnika appi ja vabalt võib end paariks tunniks loodusesse unustada. Pistad paar kadakamarja suhu ja jälle piilud torusse...
Mõnus!

Loe lisaks