Saaremaal, Leisi külas

Ravitseja Sassi talus
Leisi külas asub kuulsa ravitseja Vigala Sassi kodu. Mind viis tema koju võimalus õppida ravimtaimi ja taimedega ravitsemist. Kindlasti on inimesi, kes ei ole temast midagi kuulnud ja on ka neid, kellel väga eripalgelised mälestused. Selge on, et tegu oli väeka mehega, kes on andnud suure panuse taimedega tervise arendamisse. Tema kodu ja selle ümbrus on märgistatud erinevate puidust kujudega, on paiku, kuhu tavainimene pole oodatud ja neid, kuhu külastaja saab jätta midagi vastutasuks tervenime eest. Selles kõiges on oma salapära ja maagia, mis viib mõtted meie soovide, tegude, mõtete sügavale ulatuva mõjuni. Meie teod väljendavad meie mõtteid. Ja meie unistused määravad meie saatuse. Niisiis, mõtle mida sa mõtled.
 Päevad Leisi külas olid päikeselised ja suvised, puhas kingitus inimesele,kes armastab loodust ja soovib sellest rohkem teada saada. Rääkisime salvidest, õlidest ja kreemidest. Proovisime ise erinevaid kompresse ja valmistasime kehakoorijaid. Ja seda vaheldumisi rännakutega ümbritsevas looduses uusi taimi tundma õppides.
Ei saa märkimata jätta, et teekond Leisi külla oli kui orhideearmastaja unelm. Teeservad oli ääristatud kaunite käoraamatutega ja tumepunane neiuvaip tervitas Sassi kodu väravas. Pildile sain ka aasa-verikireslase, ilusate tumedate tiibadega, millel erksad punased laigud.  
Siiras rõõm oli saada tuttavaks Metsporgandiga, putkega, kes ka Värati poolsaarel on end hästi sisse seadnud. Tema juuri saab kasutada toiduks ja tee valmistamiseks. Ja tema valged suured õisikud on imelised lillekimpudes. Kui Sa ei soovi oma rõõmu jagada taimedel maiustavate lehetäidega, siis vali enne hoolikalt, milliseid oksi nopid:) Putkedest veel niipalju, et Värati poolsaart on õnnistatud lisaks Metsikule porgandile (Daucus carota) ka  Kikkaputkega ( Angelica archangelica), kellele omistatakse suurt maagiat ja ravijõudu. Hundidki ravitevad end kikkaputkega, vanal ajal valmistati noortest võrsetest toitu ja juuri kasutati katku ja koolera raviks. 
Saaremaalt võtsin kaasa mõtte kadakaõlist, mida on hea kasutada liigeste raviks. Ja imelise mälestuse angervaksaõli lõhnast.
Tänaseks saan juba nautida endavalmistatud õlisid, kadaka-,angervaksa-ja kortslehe õlisid. 
Eelmine
Värati ninal
Järgmine
Ristimarja Loodusrada saab avatud!