Lahemaa Rahvuspargis

Seda ei osanud küll uneski ette näha:)
Sagadi asub siit Lääne Eesti poolt vaadatune päris kaugel põhjas :) ja võib olla ei tahagi kohe esimese hooga nii pikka sõitu ette võtta. Kui sa aga käid koolis ja avaneb võimalus minna vaatama, millega on Sinu õpetaja hakkama saanud, siis seda juhust juba kasutamata ei jäeta. Ühesõnaga, sõitsime 25.septembril Sagadi poole, et sealt mõisa juurest alustada rännakut mööda metsajuttude rada. Juba algus oli imetore, sest niimooodi üles ehitatud rada kogesin mina esmakordselt. Sadade lugude välja otsimine, kokku kogumine, lugemine ja valimine on kindlasti väga suur töö. Lisaks väga õnnestunud kujundusele, avatud raamatut meenutav muinasjutugarajatähis oli varustatud ka helisalvestisega. Neil inimestel, kes ei näe hästi lugeda, on võimalik seda lugu kuulata. Lihtsalt vapustav! Jalutuskäiku soosis ja saime lisaks muinasjuttudele imetleda ka ümbritsevat loodust. Kas olete kursis, et alleedesse istutati lisaks tammedele ja pärnadele ka sangleppasid ennemuiste! Jälle uus teadmine! Sellisel vanal alleel saime meiegi jalutada ! 
Jalutasime ja lugesime ja imetlesime ja tegime pilte ja jälle lugesime ja kuulasime ....maastik vaheldus, heinamaad ja metsapidi vinka-vonka jõudsime Oandu külastuskeskusesse.
Oandu külastuskeskus on seestpoolt palju-palju suurem kui seda esmalt aimata võib. See on justnagu mingi looduse ja inimeste radade sõlmpunk kus saadakse kokku ja jälle hargnetakse laiali...kes metsa kes mere poole. Kes suusatama, kes seenele. Ja kui ikka täiega "kopp" ees, siis võid kohe alustada matkamist Iklasse. Usu mind, kui oled sinna välja jõudnud, tunduvad kõik maised mured palju kergemad:))
Radadega saad tutvuda : https://loodusegakoos.ee/kuhuminna/matkatee
Selle külastuskeskuse hoonetest õhkub väärikat ajalugu, mis paneb ennastki pisut eriliselt tundma. Väljapanekud vahetuvad ja igal ajal on võimalik näha midagi huvitavat ja mõnest tunnist jääb kindlasti väheks. 
Eelmine
Selline seen linnaruumis:)
Järgmine
Tuhu soo sügisel